- HMB1
Амінокислоти
Що таке амінокислоти?
Основою всіх тканин нашого організму, зокрема і м'язової, є білки. Для того, щоб організм міг їх синтезувати, потрібні амінокислоти – це структурні одиниці протеїну, який ми отримуємо з харчовими продуктами. У природі існує більше ста видів амінокислот, але для людини життєво необхідні лише 20. Частину з них організм виробляє самостійно (це замінні амінокислоти), але деякі він не може синтезувати (незамінні амінокислоти) і зобов'язаний отримувати їх разом з їжею.
- 23159-01
- 21516-01
- 21368-01
- 22166-01
- 07743-01
- 22883-01
- 22873-01
- 00040-01
- 22203-01
- 22169-01
- 22168-01
- 22822-02
- 22644-01
- 22511-01
- 22353-01
- 22347-01
- 22340-01
- 22248-01
- 22245-01
- 22204-01
- 22202-01
- 22201-01
- 22182-01
- 22181-01
При звичайному способі життя і збалансованому харчуванні, як правило, нам вистачає поживних речовин для нормального функціонування організму. Але спортсмени потребують набагато більшої їх кількості, так як несуть в рази більші енерговтрати. Тому виникає потреба в додатковому прийомі амінокислот. Це особливо актуально для бодібілдерів, яким для зростання м'язової маси потрібен будматеріал у великих кількостях. Інакше вони не можуть прогресувати.
Користь амінокислот в спорті та бодібілдингу
Наукові дослідження показали, що амінокислоти відіграють ключову роль у рості м’язів, їх відновленні після тренувань, а також в збереженні під час циклу сушки або схуднення. Вправи навіть середньої інтенсивності супроводжуються витратами 80% усіх вільних амінокислот, запаси яких важливо вчасно відновлювати.
Амінокислоти забезпечують:
-
Заряд енергії
Їх метаболізм відбувається іншим шляхом, ніж метаболізм вуглеводів, внаслідок чого організм під час навантажень може отримувати набагато більше енергії.
-
Прискорення синтезу білка
Амінокислоти активізують виробництво анаболічного гормону – інсуліну, а також запускають mTOR. Ці механізми стимулюють м’язовий ріст. Самі ж амінокислоти слугують будівельним матеріалом для білків.
-
Пригнічення катаболізму
Амінокислоти викликають потужний анти катаболічний ефект, який особливо актуальний після тренування, а також під час схуднення або сушки.
-
Жироспалювання
Амінокислоти чинять жироспалювальну дію за рахунок експресії лептину в адипоцитах через mTOR.
Крім цього, додатковий прийом амінокислот позитивно впливає на функціонування організму в цілому – покращує метаболізм, підтримує енергетичний баланс, виробництво гормонів, покращує роботу серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.
В деяких користувачів може виникнути питання, для чого приймати амінокислоти, якщо з цих же самих амінокислот складається протеїн, чому не можна вживати його для відновлення амінокислотного рівня в організмі. Відповідь проста. Амінокислоти швидко засвоюються організмом.
Види амінокислот
За біологічним значенням амінокислоти поділяють на три групи.
1. Незамінні. Не виробляються організмом, надходять до нього разом з харчовими продуктами або в спортивних добавках. До цієї групи належать насамперед найвідоміші амінокислоти з розгалуженим ланцюгом BCAA, частка яких в м’язовому протеїні становить 30-35%, а також треонін, метіонін, лізин, фенілаланін, триптофан.
2. Умовно незамінні. Виробляються організмом тільки за потреби з інших амінокислот і в обмеженій кількості. Обов’язкова умова – здоровий організм, який не страждає від захворювань або стресів. До цієї групи належать аргінін, тирозин, гістидин, цистеїн, глютамін, пролін.
3. Замінні. Виробляються в організмі на достатньому рівні з незамінних амінокислот та інших речовин. Сюди входять аспарагін, серин, аланін, гліцин.
Окрему групу становлять непротеїногенні амінокислоти, які не входять до білкового складу. Найвідомішими представниками цієї групи є таурин, орнітин, цитрулін.
Кожна з амінокислот має свої характерні властивості. Відносно спортсменів вони важливі для: підтримки анаболічних процесів, синтезу білка, зміцнення імунітету, підвищення азотистого балансу, розширення судин з метою прискорення кровотоку. Амінокислоти BCAA (лейцин, ізолейцин, валін) є основним будівельним матеріалом для м'язових волокон, вони допомагають організму значно швидше відновлюватися після навантажень.
Найпопулярніші амінокислоти серед спортсменів
Безумовно, прийом кожної з незамінних амінок дуже важливий для тих, хто займається спортом. Але все ж найпопулярнішими є ВСАА. Вони надають найефективнішу підтримку організму при навантаженнях. Амінокислоти БЦАА – це лейцин, ізолейцин і валін.
-
Лейцин активізує білковий синтез і захищає м'язові волокна від руйнування під впливом катаболізму. Він допомагає клітинам швидше поглинати глюкозу і, таким чином, підвищує запаси енергії.
-
Ізолейцин допомагає швидше відновитися після навантажень.
-
Валін покращує метаболізм і прискорює регенеративні процеси в м'язах. Дефіцит цих важливих незамінних амінокислот мінімізує прогрес в спортивних досягненнях.
Також дуже популярні серед спортсменів такі амінокислоти як глютамін, бета-аланін, аргінін. Вони підтримують імунітет, підвищують показники сили і витривалості, прискорюють кровообіг, завдяки судинорозширювальним властивостям.
Але помилково вважати, що дана категорія препаратів необхідна тільки спортсменам. Завдяки своїм загальнозміцнюючим властивостями і участі практично у всіх процесах життєдіяльності організму, вони важливі для кожної людини. Часто необхідний додатковий прийом тих чи інших амінокислот за медичними показаннями і приписом лікарів.
Як правильно приймати амінокислоти
Графік прийому амінокислот складається індивідуально відповідно до графіка тренувань. Але існують загальноприйняті норми, згідно з якими їх слід приймати мінімум 2 рази на день, коли виникає найбільша потреба в швидкому засвоєнні амінокислот.
У дні тренувань – за 20-30 хвилин до початку тренінгу (цей прийом забезпечить вам приплив енергії, підвищить витривалість і захистить м'язову тканину від руйнування) і відразу після (щоб прискорити відновні процеси в організмі). У вільні від навантажень дні амінокислоти, включаючи ВСАА, треба приймати вранці і на ніч для підтримки м'язових волокон. Якщо ваша вага не перевищує 100 кг, то середня порція ВСАА на прийом становить 5-6 г.
Що стосується прийому амінокислотних добавок для людей, які не займаються спортом, то тут потрібно відштовхуватися від конкретного випадку і запиту, або ж рекомендації лікаря.
Амінокислоти купити!
У мережі наших магазинів WaySport ви зможете купити амінокислоти за дуже вигідною ціною і найвищої якості. Ми пропонуємо тільки оригінальну продукцію від провідних брендів США і Європи. У нас немає заборонених і таких, що завдають шкоди здоров'ю, добавок. Консультанти магазину Вейспорт нададуть вам будь-яку інформацію про наші продукти і допоможуть підібрати оптимальний варіант за дуже вигідними цінами. Також ви можете замовити амінокислоти в нашому інтернет-магазині waysport.com.ua – оформити замовлення через інтернет або по телефону, і ми здійснюємо доставку в будь-яке місто України. Чому купувати у нас вигідно?
-
У нас величезний вибір, а ціни нижчі, ніж в інших магазинах
-
Ми пропонуємо тільки оригінальну і якісну продукцію
-
Наші консультанти завжди готові допомогти вам у виборі і провести професійну консультацію
-
Зробивши замовлення по інтернету, ви можете оплатити його будь-яким зручним для вас способом – за передоплатою і післяплатою
-
Якщо сума замовлення перевищує 1000 грн, то доставку оплачуємо ми (при умові повної передоплати)
-
У нас існує дисконтна програма знижок
Для швидкого прогресу і досягнення високих результатів у спорті ви можете купити амінокислоти в магазині Silk-Road.